TR EN RU
Bayi Giriş
Blog 

Şömine Tasarımı Önerileri

Şömine Tasarımı Önerileri
04/05/2023
ASPEN


© GlammFire ​​ve NQ Digital Agency'den Contour 13


Şömine, evlerde sıcak bir atmosfer yaratmak için kullanılan en popüler iç dekorasyon öğelerindendir. Tercihi doğru yapılmış bir şömine, evinize sıcak ve davetkar bir hava katacaktır. Ancak, birçok farklı tasarım seçeneği olduğundan, hangi tasarımın evinize en uygun olduğuna karar vermek zor olabilir. Bu yazıda, hangi şömine tasarımının sizin için uygun olduğunu keşfedebileceğiniz öneriler sunacağız.© Custom Fireplace Design’dan La Dolce Vita

1-Minimalist Şömineler

Eğer modern bir ev dekorasyonu tercih ediyorsanız, minimalist bir şömine sizin için uygun olabilir. Basit çizgili ve sade tasarımlı minimalist şömineler, mekanı daha geniş ve ferah gösterir. Tek renkli veya sade materyallerle tasarlanmış bir şömine iç mekanda sakin bir atmosfer oluşturacaktır.
2-Doğal Taş Tasarımı Şömineler

Şömineyi doğal taşlarla kaplamak, klasik ve vazgeçilmez bir tasarım tercihidir. Bu şömineler evinize doğal ve Rustik bir hava katar. Genellikle Country stil ev dekorasyonu için uygun olan doğal taş kaplamalı şömine tasarımları, aynı zamanda modern bir evde de etkileyici bir görünüm oluşturur ve hatta şömine köşesini odak noktası haline getirir. Etrafı mermer taşla kaplanmış şömineler evde hem zengin bir görüntü oluştururken hem de kullanıcısına kolay temizlenebilirlik imkanı sunar.3-Siyah Şömine

Siyah bir şömine, evinize şık ve modern bir hava katar. Bu tasarımlar, minimalist dekorasyon tarzına da uyum sağlayan şöminelerdir. Siyah renk, şöminede yanan ateşi ön plana çıkartır ve odada  şöminenin daha çok dikkat çekmesini sağlar. Ayrıca siyah renk, farklı doku ve renklerle kullanıma uygun olan bir renk olduğu için farklı öğelerle rahatlıkla kombin yapılabilir. Örneğin, şömine yanına ateşin keyfini sürebileceğiniz bir deri koltuk tercih edebilirsiniz.
4-Rustik Tasarımlı Şömineler

Rustik tasarıma sahip şömineler, evinizde doğal ve sıcak bir atmosfer yaratır. Genellikle yapımında tuğla ve ahşabın kullanıldığı şömineler olan rustik şömineler, evinizde rahat bir Country havası oluşturur. Rustik şöminelerin doğal dokusu ve desenleri, evinizde benzersiz bir atmosfer yaratacaktır.© Focus Fires’dan Gyrofocus

5-Modern Şömineler

Modern bir dekorasyona sahip evde modern şömine kullanmak evin şık ve sofistike bir ortam dönüşmesini sağlar. Cam, metal veya beton gibi modern malzemelerle yapılan şömineler, Minimalist veya Avangard bir evin dekorasyonu için idealdir. Ayrıca, son dönemlerde oldukça popülerlik kazanan yükseltilmiş şömineler evin dekorasyonuna farklı bir hava katacaktır. Bu tasarımlar genellikle daha düz çizgilerle tasarlandığı için iç mekanda daha sakin atmosfer oluşturur.


Şömineler arasında doğru tasarımını seçerken, evinizin tarzı ve dekorasyonuna uyum sağlamasına dikkat etmeniz gerekir. Başlıklar halinde verdiğimiz tasarım seçenekleri arasında; minimalist, doğal taş, siyah veya beyaz, rustik ahşap ve modern tasarımlar yer almıştır. Hangi tasarımın eviniz için en uygun olduğuna karar vermek, evinizin tarzını ve dekorasyonunu gözden geçirdikten sonra kolay olacaktır.

ASPEN olarak özgün tasarım, kalite ve ürün çeşitliliği değerlerimiz ile üretime hız kesmeden devam ediyor; asma tavan (ahşap/metal), bölme duvar, yükseltilmiş döşeme ve LED aydınlatma ürünlerimiz ile yapıların tasarımına estetik bir boyut katıyoruz. Bu haftaki şömine tasarım önerilerini derlediğimiz yazımıza ek, diğer yazılarımıza erişebilmek için bizi www.aspen.com.tr adresinden takip edebilirsiniz.

© 2021 ASPEN.Tüm hakları saklıdır.