TR EN RU
Bayi Giriş
Blog 

Metale 3 Boyutlu Dokunuş

Metale 3 Boyutlu Dokunuş
13/10/2023

3 Boyutlu iç mekân tasarımlarına günümüzde sıkça rastlanmaktadır. Farklı renk, doku ve malzeme özelliklerine sahip olarak tasarlanabilen bu iç mekân elemanları bulundukları ortama derinlik, hareketlilik hissi verir. İç mekânın belirli bir aksı üzerinde bulunan bu 3 boyutlu tasarımlar, bulundukları yüzeye doğru kullanıcıların ilgisini arttırır. Genelde özel projeler için tercih edilen bu modüller iç mekânda duvarlarda ve tavanlarda tercih edilebilir. 

3D Metal Paneller

Metal profiller kullanılarak oluşturulan tavan alanları, diğer iki malzeme ile üretilen panellere göre tasarımcılara daha fazla özgürlük ve esneklik sunar. Metal paneller, istenilen şekillerin her birini bütün panel boyunca tek bir parça halinde elde etmek için ideal bir seçenektir. Bu sayede 3 boyutlu tasarım hissi, tavan ve duvar tasarımlarına mükemmel bir uyum sağlayacak şekilde kolayca yerleştirilebilir.Integra 3D Panel / ©ASPEN

Metal profillerle oluşturulan tavan panelleri, estetik açıdan çekici ve modern bir görünüm sunmanın yanı sıra pratik avantajlar da sunar. Bu paneller, farklı renkler, desenler ve dokularla zenginleştirilebilir, böylece herhangi bir iç mekâna özgün ve çağdaş bir atmosfer katabilirler. Ayrıca, bu panellerin montajı kolaydır ve uzun ömürlüdür, böylece uzun vadede maliyet tasarrufu sağlarlar.

Metal profillerin sağladığı esneklik, tasarımcılara inovasyon fırsatları sunar. Dairesel, eğri veya farklı geometrik şekillerdeki tavan duvar tasarımları, metal panellerin kullanımıyla hayata geçirilebilir. Bu paneller aynı zamanda akustik düzenlemeler ve aydınlatma sistemleri gibi işlevsel özellikleri de kolayca entegre etmeye olanak tanır.

 


Integra 3D Panel / ©ASPEN

 


Integra 3D Panel / ©ASPEN

Integra 3D Touch Sistemler, metal asma tavanların sınırlarını sonsuzluğa taşıyarak mimarların hayal ettiği konsept ile tavan yüzeyine üç boyutlu görsellik katar. Integra Plank ailesine ait taşıyıcı sistemlerle uyumlu olan bu sistemler standart perforasyon yerine panel yüzeyinde alternatif desen tasarımları sunar. Tasarımcının belirlediği doğrultuda üç boyutlu görünüm yaratılarak tavan yüzeyi ile tam bir etkileşim sağlar. Metal panellerde RAL / NCS / Pantone boya seçenekleri sunulmaktadır. Ayrıca Integra Lumuner Aydınlatma sistemleri ile entegre edilerek elde edilen desen ve ışık oyunlarıyla tasarımın zenginleştirilmesi mümkündür.

 


Integra 3D Panel / ©ASPEN

Metal profillerle oluşturulan tavan panelleri, tasarımcılara hem estetik açıdan özgürlük hem de pratik çözümler sunar. Bu paneller, iç mekanların görsel çekiciliğini artırırken, fonksiyonel gereksinimleri de karşılamak için mükemmel bir seçenektir.


Kaynaklar

https://www.baux.com/acoustic-products/wood-wool/

https://www.aspen.com.tr/haberler/yeni-urunumuz-3d-touch-metal-asma-tavan-sistemlerini-sunariz


© 2021 ASPEN.Tüm hakları saklıdır.